Sportowy Stream

Przeglądy wydarzeń sportowych

Mistrzostwa Świata FIFA: jak przebiegają Mistrzostwa Świata FIFA

4 min read
Mistrza Świata

Mistrzostwa Świata FIFA to główne i najbardziej oczekiwane wydarzenie dla wszystkich fanów gry. Turniej rozgrywany jest pod auspicjami FIFA i jest otwarty dla wszystkich drużyn członkowskich FIFA.

W tym artykule przyjrzymy się, o co chodzi w tym turnieju, jakie są przepisy, kiedy się odbywa, jak wybierane są drużyny, gdzie można oglądać wyniki i najnowsze wiadomości ze świata piłki nożnej.

Liczba drużyn w fazie grupowej – 32

Liczba drużyn w 1/8 finału – 16

Liczba drużyn w ćwierćfinałach – 8

Liczba drużyn w półfinałach – 4

Liczba drużyn w finale – 2

Ile drużyn zakwalifikowało się do Mistrzostw Świata

Mistrzostwa odbywają się raz na cztery lata, ale to dopiero ostatnia część. Istnieją również regionalne turnieje, które kwalifikują się do Mistrzostw Świata. Biorąc pod uwagę ten czas, całe przygotowanie z częścią końcową trwa trzy lata.

W Pucharze Świata tradycyjnie rywalizują ze sobą 32 drużyny. Spośród nich 31 drużyn kwalifikuje się poprzez grupy kwalifikacyjne, a jedna jest gospodarzem. Często losowanie odbywa się w jednym kraju, ale zdarzało się, że gospodarzami Mundialu były dwa kraje, choć FIFA stara się tego nie robić.

Mistrzostwa Świata FIFA w piłce nożnej: rundy kwalifikacyjne
Jak wspomniano powyżej, Puchar Świata to turniej, w którym mogą wziąć udział wszyscy członkowie FIFA, czyli ponad dwieście krajów. W celu zmniejszenia tej liczby przeprowadzane są rundy kwalifikacyjne. Kwalifikacje są oparte na zasadzie strefowej:

  • Federacja Azjatycka;
  • Europejski;
  • Afrykańska;
  • Ameryka Północna;
  • Ameryka Południowa;
  • Oceania.

W tych regionach rozgrywane są mecze pomiędzy drużynami narodowymi. W ramach rozgrywek kwalifikacyjnych organizowane są grupy, z których wyłaniani są uczestnicy mistrzostw.

Mistrzostwa Świata FIFA: grupy turniejowe

Finały turnieju odbędą się za miesiąc w wybranym przez Ciebie kraju. W turnieju mogą wziąć udział 32 najsilniejsze drużyny narodowe. Mistrzostwa Świata przyciągają miliony widzów online, a mecze są transmitowane.

Wszystkie drużyny zostały rozlosowane do ośmiu grup po cztery zespoły. W każdej grupie nie może znajdować się więcej niż jedna europejska drużyna narodowa lub więcej niż jedna drużyna narodowa z jakiegokolwiek innego regionu. W fazie grupowej, każda drużyna rozgrywa trzy mecze, aby zdobyć punkty:

  • Zwycięstwo daje trzy punkty.
  • Remis skutkuje jednym punktem dla każdej drużyny narodowej.
  • Przegrana daje zero punktów.
  • Dwie drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w grupie, zakwalifikują się do fazy play-off.

Rozgrywki Pucharu Świata FIFA

Wyniki meczów fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA będą miały wpływ na rozstawienie w 1/8 finału. W ten sposób pierwsze drużyny z grup spotkają się w play-off z drugimi drużynami z pozostałych grup. Mecze rozgrywane są na zasadzie rund eliminacyjnych, więc jeśli w regulaminowym czasie gry nie zostanie wyłoniony zwycięzca, rozegrane zostaną dwie dogrywki. Jeśli i to nie wyłoni zwycięzcy, dochodzi do rzutu karnego.

Mecze Pucharu Świata są zawsze rozgrywane do zwycięstwa (play-off), więc zwycięzcy 1/8 finału awansują do ćwierćfinału. Zwycięzcy przechodzą do półfinałów, gdzie walczą o awans do finału. Drużyny, które przegrają w półfinałach zagrają między sobą o trzecie miejsce i brązowe medale. Przegrany w finale otrzymuje srebrny medal, a mistrzowie złoty.

Kraje uczestniczące w Mistrzostwach Świata FIFA

Mimo że turniej odbywa się od dawna, liczba krajów, które zdobyły Puchar Świata jest dość ograniczona, gdyż tylko osiem reprezentacji zdobyło puchar. Są to Brazylia, Niemcy, Włochy, Argentyna, Francja, Urugwaj, Hiszpania i Anglia. Z jednej strony to źle, bo bardzo rzadko zdarza się, by przeciętna drużyna narodowa zakwalifikowała się do wysokich rozgrywek, nie mówiąc już o zwycięstwach. Ale z drugiej strony, co cztery lata fani piłki nożnej otrzymują bitwę pomiędzy najlepszymi drużynami na świecie.

Gdzie oglądać Mistrzostwa Świata FIFA

Jeśli interesują Cię statystyki Mistrzostw Świata, wiadomości z Mundialu, plotki, spostrzeżenia na temat poprzednich i nadchodzących meczów oraz inne informacje, znajdziesz je na naszej stronie. Nasi dziennikarze sportowi regularnie aktualizują informacje o nadchodzącym turnieju i szybko publikują najnowsze wiadomości. Otrzymasz wszystko, co możesz chcieć wiedzieć o Pucharze Świata, w tym wyniki Pucharu Świata, całkowicie za darmo i bez konieczności rejestracji.

Gdzie i kiedy odbędą się następne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Dowiedzmy się, kiedy rozpocznie się Puchar Świata? Kolejne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w Katarze w 2022 roku. Tradycyjnie turniej odbywa się latem, ale ponieważ w tym sezonie w kraju jest bardzo gorąco, finały zostaną rozegrane w dniach 21 listopada – 18 grudnia.

Faza grupowa Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze. MŚ 2022 statystyki i grupy – tabela, terminarz, MŚ 2022 wiadomości online, kalendarz i wyniki, zdjęcia i wideo z meczów.

FAQ

Ile drużyn bierze udział w fazie grupowej?
W fazie grupowej występują 32 drużyny, z których 16 awansuje do kolejnego etapu.

Czy tytuł Mistrza Świata zostaje z drużyną na zawsze?
Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego, zwycięska drużyna jest uznawana za panującego mistrza aż do następnych Mistrzostw Świata. Od tego momentu zwycięzcy Mistrzostw Świata są poprzednimi mistrzami.

Gdzie znajdę transmisję z meczów?
Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

 

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.