Sportowy Stream

Przeglądy wydarzeń sportowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku skupią się na potrzebach sportowców

2 min read
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022

Komitet Organizacyjny Pekin 2022 kontynuuje swoje zobowiązanie do zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich z udziałem samych sportowców w centrum uwagi.

W związku ze zbliżającym się 100-dniowym odliczaniem do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie, chińscy organizatorzy aktywnie omawiają z odpowiednimi stronami i zainteresowanymi stronami środki przeciwdziałania COVID-19, aby zapewnić, że Igrzyska będą jednocześnie zorientowane na sportowców, donosi Business Kazakhstan, powołując się na Xinhua.

Pekin zobowiązał się do zorganizowania „zorientowanych na sportowców, zrównoważonych i efektywnych kosztowo” Zimowych Igrzysk Olimpijskich podczas swojej oferty i trzymał się tych zasad podczas całego procesu przygotowawczego. Huang Chung, zastępca dyrektora generalnego Biura Zapobiegania i Kontroli Pandemii w Komitecie Organizacyjnym Pekin 2022 (BOCOG), powiedział, że w obliczu zagrożenia wirusem COVID-19, Komitet Organizacyjny Pekin 2022, Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC) zgodziły się, że wszyscy sportowcy powinni być w pełni zaszczepieni przed wyjazdem do Chin, chyba że są zwolnieni z tego obowiązku z powodów medycznych.

Pomimo towarzyskiego protokołu dystansowego, organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby stworzyć przyjemną atmosferę dla zawodników.

Podczas zeszłotygodniowych otwartych zawodów w łyżwiarstwie szybkim, pierwszej międzynarodowej imprezy testowej w ramach Pekinu 2022, południowokoreański łyżwiarz figurowy Kim Joon-ho był zaskoczony, słysząc piosenkę z okazji swoich urodzin na Narodowym Owalu Łyżwiarstwa Szybkiego po wyścigu mężczyzn na 1000 m.

W wyznaczonym hotelu na terenie zawodów w Yanqing utworzono „tymczasowe przedszkole”, aby zaopiekować się dwójką dzieci zawodników, oboje poniżej 2 roku życia. Dzieci otrzymały prezenty od hotelu w postaci wysokich krzesełek, maskotek i zabawek w dniu przyjazdu i były zabawiane w hotelu pod nadzorem personelu hotelowego, podczas gdy ich rodzice trenowali w Narodowym Centrum Saneczkarstwa.

Powrót zawodników National Hockey League na Igrzyska Olimpijskie jest dodatkową intrygą, a turniej hokejowy podczas Olimpiady w 2022 roku jest już w centrum uwagi. To wystawiło zespół operacyjny Narodowego Stadionu Halowego na poważną próbę.

Do zapewnienia płynnej komunikacji między drużynami hokejowymi, organizatorami i urzędnikami technicznymi zatrudniono studentów z wiodących uniwersytetów w Chinach. Wyznaczony personel będzie na miejscu czyścił sprzęt wewnątrz obiektu, aby zminimalizować kontakt z nim.

Wioska Olimpijska została zbudowana zgodnie z normą WELL Building Standard ze szczególnym uwzględnieniem dostępności. Paraolimpijczycy będą mogli korzystać z aplikacji na smartfony, aby nawigować do miejsca docelowego i sterować oświetleniem, klimatyzacją i zasłonami w swoim pokoju.

W Narodowym Centrum Narciarstwa potrzeby sportowców zostały uwzględnione już w fazie projektowania. Specjalne parkingi, trasy rozgrzewkowe, tory treningowe, woskowanie, szatnie i toalety znajdują się obok głównego obszaru zawodów na starannie zaprojektowanej trasie, aby zaoszczędzić czas i energię zawodników podczas przemieszczania się między tymi obszarami. Ścieżka łącząca woskarnię z polami treningowymi pozwala zawodnikom jeździć na deskach pomiędzy tymi dwoma punktami.

 

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.